ARTIBELGE Eğitim Kontrol Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti. ile Cihat Sondajcılık Boru İmal. İth. İhr. San.ve Tic. Ltd. Şti. (Ova Boru) Tek Nokta Başvuru Üretici Firma Protokolü imzalanmıştır.

T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayınlanan 5444 sayılı kanun ve tebliğlerde yer alan Tehlikeli ve Çok Tehlikeli meslekler arasında olan;

  • 11UY0010-3 Çelik Kaynakçısı (Seviye 3)

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alma zorunluluğu getirilmiştir. Mesleki Yeterlilik Belgesini almayanlar artık çalıştırılamayacaktır. Kanun kapsamında sınavlarda başarılı olan kişilerin sınav ve belge masrafları İşsizlik Fonundan karşılanacaktır.

Cihat Sondajcılık Boru İmal. İth. İhr. San.ve Tic. Ltd. Şti. (Ova Boru), Ulusal ve Uluslararası geçerliliği olacak belgelendirme faaliyetleri ile, yukarıdaki meslek faaliyetlerinin uzman kişiler tarafından yapılmasını, bu sayede ülkemizdeki işçilik kalitesinin arttırılmasını, kaynak hatalarına bağlı müşteri şikayet ve maliyetlerinin asgariye indirilmesini ve rekabet gücünün artırılmasını hedefliyor ve Mesleki Yeterlilik Belgesi almasına destek veriyor.

Tek Nokta Teşvik Başvurusu – Üretici Firma Protokolü kapsamında meslek erbapları ve nitelikli ve kaliteli iş gücüne katkıda bulunmak, üretimde ve hizmette verimlilik sağlanması, Cihat Sondajcılık Boru İmal. İth. İhr. San.ve Tic. Ltd. Şti. (Ova Boru) ‘nin ürettiği ürünleri kullanan ustaların bağımsız ve tarafsız bir şekilde MYK belgesi sahibi olması için Cihat Sondajcılık Boru İmal. İth. İhr. San.ve Tic. Ltd. Şti. (Ova Boru), TÜRKAK’tan akredite ve MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) tarafından yetkilendirilmiş ARTIBELGE Eğitim Kontrol Danışmanlık  Hiz. Ltd. Şti. ile Mesleki Yeterlilik Belgesi sınavlarının yapılması için protokol imzalamıştır. MYK Belgesi sınavları ARTIBELGE tarafından yapılacaktır.

Sınav sürecinde yazılı ve uygulama sınav ücretleri Cihat Sondajcılık Boru İmal. İth. İhr. San.ve Tic. Ltd. Şti. (Ova Boru) tarafından tek nokta ödeme sistemi ile karşılanacaktır. Sınavlarda başarılı olan kişiler Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olacaktır.

Sınavda başarı olan adayların sınav ve belge ücretleri İşsizlik Sigortası Fon’undan karşılanacaktır.

Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen adayların, 3 sınav hakkı vardır. İlk sınavlarında başarısız olan kişiler ücretsiz 2 sınav hakkına sahiptir. MYK Yeterlilik Belgeleri özel baskı merkezinde taklit edilmeyecek bir şekilde üretilmekte ve yanında Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı verilmektedir.

MYK Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olmak, meslektaşlarımızın arasında bir adım önde olabilmek isteyen kişilerin taleplerini ARTIBELGE ve Cihat Sondajcılık Boru İmal. İth. İhr. San.ve Tic. Ltd. Şti. (Ova Boru)’nin aşağıdaki iletişim adreslerine iletmeleri gerekmektedir.

ARTIBELGE Eğitim Kontrol Danışm. Hiz. Ltd. Şti. Ltd. Şti.   Cihat Sondajcılık Boru İmal. İth. İhr. San.ve Tic. Ltd. Şti. (Ova Boru)
Güzelçay Mah.Şehit P.Tğm.Cahit Tütüncü Cad.No14 İskenderun/Hatay  Türkiye
E-mail: info@artibelge.com
Tel: +90 326 626 2323
Tel: 0850 255 0695 (MYK)
Tel: +90 539 775 9888
www.artibelge.com
Organize Sanayi Bölgesi 102 Ada 8 Parsel 8 No’lu Yol No:4 Belen/Hatay (Antakya)

Telefon: +90 326 225 11 31

E-Posta: info@ovaboru.com

Web: https://www.ovaboru.com

Mesleki Yeterlilik Belge zorunluluğu hakkında bilgi almak için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.
https://www.myk.gov.tr/
https://www.myk.gov.tr/belgezorunlulugu

Her türlü soru için ALO 170 iletişim merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır.